نصب کیبورد فارسی استاندارد در ویندوز8 و 10

کیبورد استاندارد فارسی چیست؟
کیبورد استاندارد فارسی صفحه کلیدی است جدا و مقداری متفاوت با صفحه کلید فارسی ویندوز (مایکروسافت). این کیبورد را متخصصین ایرانی با ایجاد تغییراتی در کیبورد پیش فرض درست کرده اند تا کارایی بهتری داشته باشد.

کیبورد استاندارد فارسی چه مزایایی دارد؟
کیبورد استاندارد فارسی اعداد را با هر فونت و در هر محیط نرم افزاری فارسی تایپ می‌کند.
این کیبورد کارکترهای استانداردی مانند ممیز فارسی و جداکننده هزارگان فارسی و نیم فاصله را به راحتی و در هر محیطی تایپ می‌کند.

کیبورد استاندارد فارسی را از کجا دانلود کنیم؟
صفحه‌کلید استاندارد فارسی در لیست کیبوردهای ویندوز 8 و 10 وجود دارد و نیازی به دانلود و نصب آن نیست. برای دیگر ویندوزها می توانید کیبورد را از اینجا دریافت کنید.  اینجا هم صفحه رسمی کیبورد استاندارد فارسی در ویکی پدیاست که هم لینک دانلود در آن قرار دارد هم توضیحات کامل درباره ویژگی‌ها و چگونگی استفاده.

کیبورد فارسی استاندارد چگونه نصب می‌شود؟
با نصب کیبورد استاندارد فارسی یک کیبورد دیگر به کیبوردهای شما اضافه خواهد شد و درنتیجه علاوه بر کیبورد انگلیسی و کیبورد فارسیِ پیشفرض، کیبورد دومی هم به نام  Persian Standard Keyboard خواهید داشت.
مراحل نصب کیبورد فارسی استاندارد در ویندوز 10 را در انیمیشن زیر ببینید:
کیبورد استاندارد فارسی

اشتراک گذاری این پست :

دیدگاه‌ها

dr.jafariyan@yahoo.com
علی
۴ شهریور ۱۳۹۸ در ۲۲:۳۵

خیلی خوب بود تنها در اینجا پیدا کردم خیلی ممنون

mehrabtahi@yahoo.com
مهرنوش
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۵:۵۲

سلام
س‍پاس بسیار

beheshti.b.n.a@gmail.com
مبنا
۱۹ فروردین ۱۳۹۸ در ۰۰:۳۶

با سلام
خدا پدر مادرتون بیامرزه
کیبوردفارسی از کیبورد حذف شده بود از کنترل پنل اضفه کردن زبان تا نصب انواع کیبورد مجازی بگیرتا جستجو فراوان در گوگل آقا نه مشکلمونو میفهمیدن نه راه حلی پیدا میکردم خود سایت ماکروسافت هم چیزی پیدا نکردیم اما این فایل کیبورد نصب کرد.
با تشکر فراوان ……

b.bashiri@aut.ac.ir
بشیر
۷ فروردین ۱۳۹۸ در ۲۲:۰۹

پیرو کامنت قبلی که پرسیده بودم هزارگان کجای کیبرد هست، خواستم بگم فهمیدم کجاست، به زحمت نیافتین. Shift + 2 دکمه مربوط به هزارگان میشه.
ممنون.