حمایت رسمی کافه بازار از کپی رایت فونت ایران

بر اساس قوانین جدید کافه بازار اگر توسعه دهنده‌ای از فونت فارسی دارای کپی رایت بدون اجازه‌نامه (لایسنس) در برنامه خود استفاده کرده باشد. متخلف محسوب می‌شود و در صورت اعتراض صاحب امتیاز فونت اپلیکیشن مورد نظر از کافه بازار حذف خواهد شد.
در متن قوانین توسعه دهندگان و دستورالعمل‌هایی برای انتشار صحیح برنامه‌ در کافه بازار چنین آمده است:

در صورتی که شما برنامه‌ای در بازار منتشر کنید که در آن از آثار شخصی دیگر (بدون کسب اجازه از او) استفاده شده باشد؛ ممکن است برنامه‌ٔ شما حذف و حساب کاربری‌تان مسدود شود. پیش از اقدام برای انتشار برنامه، قوانین بازار را مطالعه نموده و محتوای برنامهٔ خود را بررسی کنید، در صورتی که برنامهٔ شما مربوط به آثار شخص دیگری بوده و یا از آن استفاده می‌کند، پیش از انتشار از عدم نقض قوانین مربوط به کپی‌رایت اطمینان حاصل کنید.

برای مثال اگر در طراحی برنامهٔ خود از فونت‌های ایرانی استفاده کرده‌اید از پدیدآورندهٔ آن اجازه کسب کنید و یا شرایط استفاده از فونت را رعایت نمایید. مثلاً برای استفاده از «فونت‌های ایران» کد ۵ رقمی لایسنس آن را درج نمایید و جزئیات استفاده از آنها را در سایت http://fontiran.com مطالعه کنید. همچنین اگر از سورس‌ها یا کتابخانه‌های متن‌باز استفاده می‌کنید مطمئن شوید که لایسنس آنها را مطالعه و شرایط استفاده از آنها را کاملاً رعایت کرده‌اید.

لینک صفحه دستورالعمل‌های انتشار صحیح برنامه‌ در کافه بازار: https://cafebazaar.ir/developers/docs/app-publish/guidelines-and-practices

اشتراک گذاری این پست :

دیدگاه‌ها

contact@bootia.net
علی
۲۸ آذر ۱۳۹۵ در ۱۵:۱۶

بسیار حرکت مفیدی هست. با تشکر

  • 1
  • 2